Zelená hlína – typy, vlastnosti a metody užití
Zelená kosmetická hlína má antibakteriální vlastnosti, díky kterým skvěle funguje při péči o problematickou pokožku. Obličejové masky na její bázi dokáží pokožku zmatnit a vyhladit, mají antiseptické vlastnosti a skrývají nedokonalosti naší tváře. Jaké má zelená hlína vlastnosti, jaké je její složení a jak by se měla správně aplikovat? Jaké jsou její typy a jak si připravit domácí obličejovou masku ze zelené hlíny?
Zelená hlína – vlastnosti
Zelená hlína má, jak její název napovídá, zelenou barvu, která je podmíněna obsahem železných iontů. Získává se z nalezišť bohatých na hliník a křemík ve Francii a USA. Tento populární typ hlíny se doporučuje lidem s mastnou pokožkou a pokožkou náchylnou na akné.
Zelenou hlínu můžeme užívat nejen externě, ale také interně. Pokud bychom tuto hlínu pili ve formě nápoje, můžeme si ulevit od nemocnění trávicí soustavy a bojovat proti infekcím dutiny ústní.
Zelená hlína – typy
Existují dva typy zelené hlíny – montmorillonit a illit. Montmorillonit se získává na jihu Francie a její název je odvozen od regionu Montmorillon, kde se objevila. Montomorrilonit obsahuje 20 minerálních solí a spoustu mikroživin a stopových složek.
Illit se získává v USA, hlavně ve státě Illinois. I když obsahuje méně blahodárných složek, než montmorillonit, dokáže také hojit pokožku a regulovat procesy, které v ní probíhají.
Oba typy zelené hlíny jsou dostupné online a v kamenných obchodech. Při nákupu se zaměřte na barvu, která by měla být jasně zelená. Béžové a šedivé barvy naznačují nižší kvalitu produktu. Kromě toho by měla hlína vydržet vcelku dlouho a neměla by obsahovat žádná aditiva (“100% zelená hlína” na etiketě), což je také velice důležité.
Zelená hlína – složení
Zelená hlína je bohatá na mikro a makroelementy, které jsou nesmírně důležité pro správné fungování naší pokožky. Křemík urychluje hojení naší pokožky a reguluje sekreci mazu, zatímco hořčík zpomaluje proces stárnutí pokožky a zabraňuje rozvoji alergických reakcí a zánětů. Vápník stimuluje obnovu buněk a udržuje pokožku hydratovanou. Selen udržuje pokožku pevnou, bez skvrn a chráněnou před UV záření, kdy ji také chrání před plísněmi a bakteriemi. Mangan chrání pokožku před negativním účinkem volných radikálů a redukuje napětí pokožky, čímž vyhlazuje vrásky. Fosfor podporuje buněčnou obměnu a udržuje optimální pH pokožky. Měď reguluje funkci mazových žláz a dodává buňkám pokožky kyslík a pružnost. Železo podporuje syntézu kolagenu a urychluje obnovu poškozených buněk
Zelená hlína – účinek
Zelená hlína kombinuje bio-elementy ve vysokých koncentracích. Díky tomu má blahodárné účinky na problematickou pokožku. Pokud ji budeme používat pravidelně, vyrovná sekreci mazu, takže se pokožka nebude tak často mastit a redukuje se počet ucpaných pórů. Má také antibakteriální a protiplísňové účinky, takže ve výsledku omezí vývoj skvrn a efektivně pokožku vyčistí od nečistot a toxinů. Urychluje také hojení zánětu, rozjasňuje pokožku a vyrovnává její tón. Zelená hlína zpevňuje pokožku a dodává jí dostatek kyslíku. Tím pádem zpomaluje proces stárnutí. Při aplikaci na stehna pomáhá redukovat rec
Green clay contains bio-elements in high concentration, thanks to which it has a beneficial effect on a problematic complexion. If used on a regular basis, it balances the secretion of sebum, so that the skin is less greasy, and the pores are reduced. In addition, it has antibacterial and antifungal properties, and as a result, it limits the development of blemishes and effectively cleanses and binds toxins. What’s more, it accelerates the healing of inflammation, brightens and evens skin tone as well as smoothes out its structure. Green clay firms and oxygenates the skin, and thus – delays the aging process. When applied to the thighs – it reduces cellulite.
Zelená hlína – aplikace
Zelená hlína má blahodárné účinky, díky kterým jej můžeme aplikovat nejrůznějšími způsoby.
- Maska proti celulitidě
Zelenou hlínu můžeme aplikovat na stehna, či jakoukoliv jinou část těla, kde bude účinkovat proti celulitidě, zlepší v dané oblasti krevní oběh a zpevní pokožku. Pokud má naše pokožka tendenci se vysušovat, pomůže nám maska ze zelené hlíny obohacená o několik kapek esenciálního oleje. Po aplikaci masky se doporučuje stehna obalit do plastového wrapu a počkat 15 minut. Ještě lepší je, když si stehna přikryjete teplou dekou. Po asi 15 minutách hlínu vymyjte. - Peeling
Po aplikaci hlíny si ji nesmývejte, namísto toho proveďte jemný peeling. Prášek je tak jemný, že nebude vaši pokožku nijak dráždit, ale i přesto odstraní mrtvé buňky pokožky. - Vanový prášek
Zelenou hlínu můžete přidat také do vany. Stačí ji zkrátka přimíchat do vámi připravené koupele. Polovina sklenice hlíny by měla stačit. - Pasta na mytí vlasů
Pro získání pasty na mytí vlasů stačí smíchat zelenou hlínu s vodou. Výslednou pastu aplikujte na hydratované vlasy a hydratovanou pokožku hlavy. - Čistící maska
Účinky aplikace hlíny v této podobě jsou viditelné téměř okamžitě: pokožka bude jasnější a hebčí.
Jak si připravit čistící obličejovou masku se zelenou hlínou?
Příprava masky založené na zelené hlíně je nesmírně snadná. Nepoužívejte kovové příbory, jelikož mohou hlínu medicínsky znehodnotit.
Pro přípravu masku se zelenou hlínou vložte trochu zelené hlíny do čisté nádoby. Pro pokrytí celého obličeje a krku bude stačit polévkoví lžíce prášku. Poté přidejte trochu body, nejlépe destilované, či balené a nepřestávejte míchat dokud nezískáte konzistenci husté smetany. Poté za pomoci prstů, špachtle, či jakékoliv jiné pomůcky aplikujte směs na obličej či krk. Počkejte 10-15 minut, ale nenechte hlínu kompletně vyschnout. Stačí na ni čas od času rozprášit trochu hydrolátu či termální vody. Masku smyjte za pomoci vlažné vody.
Napsat komentář