Ombre styl vlasů – krok za krokem

Dnes se Ombré styl aplikuje na každý povrch a texturu, Ať už se bavíme o oblečení, nehtech nebo vlasech. Základem této techniky je zvýraznit nebo nabarvit určitou barvu. Ombre může vytvořit kosmetička (nehty), kadeřnice (vlasy) nebo vy sami, když jste v koupelně. Co musíme udělat, abychom sami vytvořili ombre styl na vlasech?

Ombre styl – suché vlasy a potřeby

Před barvením vlasů, si vlasy umyjte a počkejte, než uschnou. Nepoužívejte fén–fén ničí vlasovou strukturu, způsobuje vypadávání vlasů a celkově vysušuje. Pořádně vlasy rozčešte. Pro barvení budete potřebovat: dvě velké spony do vlasů, alobal, hřeben a plochý štětec pro aplikaci barvy, bělidlo a barvu na vlasy. Pro každou barvu, kterou si vyberete, musíte koupit ještě jednu barvu o tón světlejší. Jinak nedosáhnete vytouženému efektu. Nezapomeňte, jenom konce vlasů jsou ty části, které budou nabarvené.

Ombre1

Ombre styl – krok za krokem

Pomocí hřebenu oddělte prameny vlasů. Oddělený pramen umístěte na alobal a přidejte bělidlo. Zabalte pramen do alobalu a po 15 min. získáte zesvětlené konce. Teď je čas na aplikaci barev dvou odstínů. Pamatujte si, normálně lze aplikovat více, než dvě barvy, každopádně, čím více barev aplikujete, tím méně viditelný bude přechod. Aplikujte světlejší odstín nejdřív, ale opatrně, nejděte přes pomyslnou linku, kde začíná vybělená část. Stejná technika se používá při aplikaci tmavšího odstínu. Po aplikaci tmavšího odstínu, zabalte pramen do alobalu. Po 15 min. opláchněte barvu z vlasů.

Ombre styl – péče

Melíry a barvy vám ničí vlasy. Prameny vlasů jsou suché a nelesknou se. Vlasy začnu vypadávat a konce se roztřepí. Naštěstí, těmto efektům lze předcházet. Pravidelně používejte hydratační prostředky jako např.: oleje, masky na vlasy, produkty obsahující keratin, arganový olej nebo vitamín E–toto jsou jen některé z hydratujících ingrediencí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *