Kudrny bez horka? Jak to udělat doma

Jsem nadšená, že s vámi můžu sdílet svůj starý oblíbený trik, jak vytvořit vlny bez horka. Žádná kulma, žádný difuzér a žádná žehlička. Už to praktikují pěkných pár let, od té doby, co se moje vlasy velmi poničily díky tepelným úpravám, pak jsem začala hledat zdravou alternativu a našla spoustu skvělých nápadů.

Nejjednodušší způsob je udělat drdol z mokrých vlasů. Vlasy uvázejte vysoko gumičkou, zbylé navíc prameny ovázejte okolo, Prostě vytvořte pěkný drdol. Nepoužívejte žádné pomůcky na drdoly, vlasy postačí. Zajistěte účes, aby žádné vlásky nevypadaly, nechte uschnout, nejlépe během noci. Ráno odstraňte všechny pinetky a rozpuste si vlasy. Můžete je rozčesat prsty a použít lak na vlasy. Já většinou používám pěnu.

bigudi0

Čelenka je skvělý nástroj, který vám pomůže vytvořit vlny. Oproti předešlé metodě, tady musí být vaše vlasy kompletně suché. Vezměte čelenku a dejte jí na vlasy. Začněte z vrchu hlavy a vezměte vždy pramen vlasů a protáhněte ho pod čelenkou. Protáhněte vlasy tolikrát, kolikrát je potřeba, pomalu přidávejte sekce vlasů. Prostě takto zamotávejte vlasy, dokud je tam nemáte všechny. Pokud jsou vaše vlasy kratší, bude naopak snazší je natočit, stačí je nechat takto zamotané 30 min.. Pokud však máte dlouhé vlasy, nechce takto vlasy po celou noc. Spí se v tom dobře, a ráno budete mít roztomilé vlny. Já to většinou tak dělám, zdá se mi to nejrychlejší.

Existuje také metoda, kdy musíte vlasy zamotávat do proužku látky, ale to se mi zdá časově náročné.

Zkuste jednu z výše zmíněných metod a řekněte mi, která pro vás fungovala nejlépe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *