Co je mezoterapie?

Poprvé byla provedena v polovině 20s Století. Pointa je, poskytnout aktivní činitele přímo do zasažených míst. Jinými slovy, jedná se o nechirurgický zákrok v dermatologii a estetické medicíně.

Mezoterapie je charakteristická několika variacemi. Během mezoterapie, prováděné jehlami, jsou vyživující substance vloženy hluboko do kůže pomocí velmi úzké jehly. Mezoterapie Bez jehel je neinvazivní lékařská léčba, založená na používání zařízení, které generuje elektrický proud o vysoké frekvenci. Třetí metoda je sonoforéza. Pomocí sonoforézy se vkládají aktivní činitelé do těla pomocí metody ultrazvuku. Poslední léčebná terapie se zakládá na poskytování vyživujících substancí pomocí stejnosměrného proudu, nazývá se iontoforéza.

Mezoterapie se využívá při zranění ze sportu, bolesti svalů a kloubů, v případě dehydrované kůže, strií, vrásek, celulitidy a plešatosti. Když přijde na kontraindikace, mezi ně patří těhotenství, kojení, alergie, diabetes, záněty kůže, rakovina a tendence k jizvám. Kromě toho, substance používané během mezoterapie jsou například: kofein, kyselina hyaluronová, extrakty z rostliny a vitamíny.

Před mezoterapií se doporučuje aplikace a znecitlivujícího krému. Celá procedura trvá zhruba 0,5 hod. a množství opakování záleží na cílu léčby. Omlazení obličeje, krku a výstřihu se provádí každých 2 až 5 týdnů. Obecně se doporučuje 3 až 5 terapií. Kromě toho, se doporučuje za pár měsíců jít na navazující proceduru, tímto způsobem můžete udržet výsledky i tři roky. Léčba ohledně celulitidy na bocích, stehnech a zadečku se provádí každé dva týdny, Minimum takových setkání je 4. Aby byly výsledky mezoterapie co nejlepší, doporučuje se přidat fyzickou aktivitu, masáže, změnu stravování, vynechání alkoholu, kávy a cigaret. Mezoterapie ohledně plešatosti se provádí každé 2 nebo 4 týdny.

Mezoterapie přináší okamžité výsledky a minimální vedlejší efekty. Bezprostředně po proceduře může přijít zarudnutí, modřiny nebo menší krvácení. Doporučuje se neopalovat se prvních pár dní po proceduře. Tak se vyhnete formování diskolorací na zasažených místech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *